29. okt. 2014

Mis on bitcoin

Bitcoin on tulevikuraha. See on uus unikaalne krüptovaluuta (reaalse raha elektroonne ekvivalent). Bitcoin’id on elektroonilised kuldmündid ning neid saab kiirelt üle kanda kuhu iganes, jälgides ülekannet reaalajas. Nii saab teha ülekandeid ilma pankade ja börside abita, tagades süsteemi läbipaistvuse.

Tehingute läbipaistvus, kiirus ja lihtsus – need on bitcoin’ide märksõnad. Pikk registreerimine, dokumentide skaneerimine on juba minevikus – konto avatakse ühe klikiga. Bitcoin on loodud laitmatu krüpteerimise mehhanismi alusel, mis teeb häkkimise võimatuks ja vähendab sissemurdmise šansse.

Kuid, see pole veel kõik. Bitcoin on detsentraliseeritud süsteem. See tähendab, et sellel ei ole ühte omanikku, vaid see baseerub erinevate omanikke poolt hallatavatel serveritel üle maailma. Selline süsteem on väga kindel nii vaenuliku tegevuse kui ka inflatsiooni vastu. Toome allpool välja veel mõned eelised:

IconLihtsad mobiilimaksed

Mobiilne bitcoin-klient lubab teha makseid põhimõttel scan-and-pay. Siin ei ole vaja tõmmata kaarti, panna PIN-koodi ega allkirjastada pabereid. Makse vastuvõtmiseks tuleb vaid avada oma mobiil-rahakotis QR kood ning näidata seda maksjale, et ta skaneeriks koodi oma mobiilitelefoniga, või asetada telefonid üksteisele vastastikku (juhul kui kasutate NFC tehnoloogiat).

IconTurvalisus ja kontroll oma raha üle

Bitcoin-tehingud on kaitstud kõrgemal tasemel (krüpteeritud). Keegi ei saa võtta teie raha või teha tehinguid teie nime ja konto alt. Seni, kuni teie ise täidate vajalikud tingimused oma rahakoti turvalisuse tagamiseks, Bitcoin aitab teil kontrollida oma raha ja tagab kõrgema taseme kaitset igasuguste pettuste eest.

IconTöötab igal ajal, igalpool

Te ei ole kohustatud omama kindlat tarkvara ega kasutama samu arvutiprogramme nagu teie sõbrad. Igaüks saab kasutada kõike, mis talle meeldib, kuna Bitcoin ühildub iga tarkvaraga. Bitcoin töötab alati, ka pühade ajal!

IconKiired rahvusvahelised ülekanded

Makse bitcoinides laekub Aafrikast Kanadasse 10 minutiga. Ükski pank ei saa makset aeglustada, rakendada vahendustasud ega peatada ülekannet. Raha ülekanne oma sugulastele teise riiki on samalihtne, kui ülekanne naabrile või kolleegile.

IconTeenustasud puuduvad või on väga väikesed

Bitcoinides on võimalik sooritada makseid ja vastu võtta neid peaaegu tasuta. Väga väikeste ülekandesummade puhul ei ole teenustasu maksmine kohustuslik. Soovitav on tasuda väikest vabatahtlikku tasu selle eest, et maksed oleksid kinnitatud kiiremini. Tasutud teenustasud aitavad Bitcoin võrgu hallata ja hooldada tagamaks selle laitmatu ja kiire töö.

IconIsiklike andmete kaitse

Anonüümsed maksed on üks osa meie argipäevaelust. Enamus oste maailmas toimub ilma ostja kohustusliku identifitseerimiseta. Bitcoin on anonüümsus online. Saate tarbida teenuseid ja annetada ilma täiendava kontrollita. Kuid täielik anonüümsus nõuab lisategevusi.

Loe rohkem bitcoinide kohta