12. nov. 2020

Bitcoin-atm’i kasutusjuhend

1. Enne ATMi kasutamist tutvuge palun käesoleva juhendiga.

2. Enne bitcoinide ostu tehingu sooritamist klient on kohustatud läbima identifitseerimis protseduri vastavalt kehtivale seadusandlusele.

3. ATM võtab vastu rahatähed väärtuses 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 eurot. Need rahatähed, mis ei läbinud ATMi kontrolli, tagastatakse.

4. ATMi kasutamiseks peab käepärast olema Teie virtuaalse rahakoti QR-kood, ehk ruuduline mark (mobiiltelefonis, tahvelarvutis või trükitud paberile).

5. Rahatähed tuleb sisestada ATMi ühe kaupa, lühem külg ees esikülg ülespoole (euro rahatähe esiküljel paremal pool asub hõbedane hologrammiriba, rahatähe tagaküljel on kujundatud Euroopa Liidu kaart).

6. Bitcoinide ühe ostu maksimaalne summa on 2500 eurot. Kui soovite osta bitcoine suurema summa eest, palun pöörduge telleri poole.

7. ATM ei anna raha tagasi (st bitcoine müüakse ATMi sisestatud kogusumma eest) ja sisestatud raha ei tagasta (va p.3 kirjeldatud juhul).

7. 1 bitcoini maksumus kuvatakse ATMi ekraanil, see summa on lõplik ja sisaldab teenustasu.

9. Bitcoinide tähistus:

BTC – levinud bitcoinide lühend
1 cBTC = 0.01 BTC
1 mBTC = 0.001 BTC
1 µBTC = 0.000 001 BTC

10. Täiendavate küsimuste tekkimisel pöörduge palun telleri poole.

Kasutusjuhend piltidega

1. Avaekraan. Palun valige suhtluskeel ja krüptoraha.

2. Skaneerige enda virtuaalse rahakoti QR-kood (mobiiltelefonist, tahvelarvutist või paberile trükitult), hoides QR-koodi skaneerimise akna ees. Skanner loeb Teie koodi sisse ning ATM jätkab järgmise sammuga.

3. Sisestage paberraha Bitcoinide ostmiseks. Kupüürid tuleb sisestada ühe kaupa, esikülg ülespoole.

4. Ekraanil näete sisestatud kupüüride summat ning Bitcoinide kogust, mida on võimalik saada ATMi sisestatud eurode eest. Juhul kui soovite lisada kupüüre, palun jätkake paberraha sisestamist ATMi. Peale iga kupüüri sisestamist ekraanil toodud summad uuenevad. Kui olete lõpetanud paberraha sisestamisega, vajutage „Saada Bitcoinid“.

5. Bitcoinid saadetakse Teie virtuaalse rahakoti aadressile. Vajutage ekraani suvalises kohas tehingu lõpetamiseks.

6. Valmis! Paari hetkega on Bitcoinid Teie virtuaalses rahakotis ning peale tehingu automaatse kontrolli läbimist on neid paari minuti pärast võimalik kasutada.